Nawyki warte miliony

Przyszedł czas na książkę, która wzbudza sprzeczne uczucia i opinie. Wystarczy sprawdzić komentarze na Lubimy czytać, żeby… no właśnie. Na ich podstawie nie zdecydujesz, czy chcesz przeczytać tą książkę czy też nie. Zapraszam Cię do lektury mojej subiektywnej opinii na temat książki Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo. Briana Tracy.

Muszę Cię uprzedzić, że co prawda nie pałam bezgraniczną miłością do tego autora, niemniej jednak – niezależnie do tego, po którą jego pozycję sięgnę – zawsze znajdę w niej pewną porcję optymizmu. Tym razem było tak samo.

Co znajdziesz w książce Nawyki warte miliony?

Gdybym miała podsumować treść tej książki jednym zdaniem, powiedziałabym, że „wszystko w moim życiu zależy ode mnie”. Jak mam dobry dzień, trudno mi się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Ale kiedy nad moją głową zbierają się ciężkie chmury, takie stwierdzenie dolewa tylko oliwy do ognia. Też tak masz?

Brian Tracy twierdzi, że wystarczy wypracować „tylko” właściwe nawyki i sukces masz gwarantowany. Jakie nawyki ma na myśli? Autor książki zebrał nawyki w następujące grupy:

 1. Nawyki potrzebne do odnoszenia sukcesów
 2. Nawyki dla ludzi, którzy zostają milionerami
 3. Nawyki, dzięki którym będziesz więcej zarabiać i szybciej awansować
 4. Nawyki największych biznesmenów
 5. Nawyki wspomagające sukces w marketingu i sprzedaży
 6. Nawyki zwiększające osobistą wydajność
 7. Nawyki, które poprawią Twoje relacje z ludźmi
 8. Nawyki dla zdrowia i dobrego samopoczucia
 9. Nawyki kształtujące charakter i wyróżniające przywódców.

Nie będę omawiać wszystkich nawyków. Zdradzę Ci co nie co, jeśli chodzi o ostatnią grupę nawyków (nawyki wyróżniające przywódców). Jeśli nie chcesz spoilera, bo planujesz przeczytać Nawyki warte miliony, zakończ czytanie tego artykułu w tym miejscu.

Dalej czytasz na swoją własną odpowiedzialność 🙂

Nawyki lidera wg Briana Tracy

Pomyślałam, że w kontekście tematyki tego bloga, warto wynotować kilka myśli z tej książki. Jakie nawyki pozwolą Ci być wyróżniającym się przywódcą?

 • Zastanawiaj się, co możesz zrobić, żeby Ty, Twoja firma, Twój zespół, Wasze produkty były najlepsze..
 • Realizuj swoje cele mimo niepewności. Wymaga to odwagi dlatego:
 • Nieustannie wychodź ze swojej strefy komfortu. Konfrontuj swoje lęki i obawy z rzeczywistością. Dzięki temu wzmocnisz swoją odwagę.
 • Weź pełną odpowiedzialność za siebie.
 • Wyciągaj lekcje z porażek.
 • I nigdy się nie poddawaj.

Dochodzę do wniosku, że coś w tym jest! Lider rodzi się w kryzysie, co oznacza działanie w niepewności, odważne decyzje, wyjście ze strefy komfortu, wytrwałość w dążeniu do celu, wyciąganie wniosków z porażki i pełna odpowiedzialność.

Podsumowanie

Czy polecam Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo. Briana Tracy? Jeśli lubisz posłuchać (lub poczytać) mówców motywacyjnych i zawsze wyciągniesz coś dla siebie, w tej książce odnajdziesz na pewno coś wartościowego. Jeśli zaś nudzi Cię „motywacyjny bełkot”, nie trać czasu (ani pieniędzy).

Ja zostawiam Cię z fragmentem książki do pobrania. Sprawdź sam, czy to jest coś dla Ciebie. Jeśli chcesz zobaczyć, co jeszcze ciekawego przeczytałam, zajrzyj do mojej biblioteczki.