Wchodziłam w ten rok ze słowem Jestem widoczna. W ferworze różnych wydarzeń kompletnie o tym zapomniałam, ale to słowo nie zapomniało o mnie. Nie dość, że dość mocno zniszowałam swoją ofertę, to w niejeden raz pokazałam się w roli ekspertki.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co takiego działo się w Zarządzaj Skutecznie i u mnie prywatnie, koniecznie czytaj dalej!

Wypłynęłam moją biznesową łódką w kierunku…

Zaczęło się bardzo niewinnie i lekko. Kolejną kampanią sprzedażową programu mentoringowego Zapanuj nad biznesem, którą to rozpoczynały 3-dniowe warsztaty Wypłyń na szerokie wody biznesu w 2023.

W tym programie jestem nie tylko mentorem, ale i uczestnikiem. Pracuję wtedy nad swoim biznesem. Analizuję, sprawdzam, rozważam różne opcje, czerpię z doświadczeń uczestników i wyciągam nowe wnioski. Tym razem było dokładnie tak samo, a pewne przemyślenia skłoniły mnie do decyzji, by wyruszyć w kolejną podróż. Tym razem w kierunku…

Wspierania firm we wdrożeniach Asany

Od tego momentu skupiłam się na wdrożeniach i konsultacjach z Asany. Moimi klientami w tym roku były:

  • ▪ firmy produkcyjne wielu różnych branż, jak choćby branża filmowa czy spożywcza,
  • ▪ firmy usługowe, w tym firmy świadczące usługi marketingowe czy usługi IT.

Każde wdrożenie opieram na procesie przygotowanym i cały czas udoskonalanym przez Asanę. Jako Asana Services Partner mam dostęp do wszystkich zasobów i z nich chętnie korzystam, ale nie znajdziesz u mnie sztywnej, korporacyjnej procedury wdrożenia.

Za każdym razem wsłuchuję się w potrzeby konkretnego klienta i dostosowuję proces do jego oczekiwań.

Moim założeniem jest przekazać klientowi narzędzia, dzięki którym szybko będzie on wstanie samodzielnie poruszać się po Asanie i zarządzać pracą wszystkich zespołów.

Dlatego takie listy rekomendacyjne jak ten, są dla mnie powodem do dumy i dowodem, że robię to dobrze.

Podczas wdrożeń dużo czasu poświęcamy na analizę procesów, ich uporządkowanie (lub zdefiniowanie). Automatyzacja w Asanie jest ostatnim krokiem, wisienką na torcie.

Pomyślałam też o wsparciu dla soloprzedsiębiorców i małych firm

W wakacje przeprowadziłam 2-miesięczny bezpłatny projekt Zhakuj biznes z Asaną, w którym wzięło ponad 130 osób.

W tym czasie opublikowałam blisko 30 krótkich materiałów video, w których dzieliłam się wskazówkami, jak skutecznie wykorzystać Asanę w swoim biznesie.

Jeśli chcesz dołączyć do tego projektu, nadal możesz. Wystarczy, że klikniesz w ten link.

Projekt spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem, co jest dla mnie kolejnym powodem do dumy. Z resztą zobacz te komentarze:

W wakacje dodatkowo przeprowadziłam też dwa szkolenia masterclass na żywo: Masterclass Zorganizuj się w Asanie i Masterclass Manager w Asanie.

Kiedy to piszę, dochodzę do wniosku, że to był bardzo pracowity rok.

A to jeszcze nie koniec. Jesień poświęciłam na małą reorganizację kursu Biznes w Asanie, dzięki której w Akademii pojawiły się: mini kurs video Dobre praktyki pracy w Asanie oraz dwa pakiety szablonów do Asany: Pakiet szablonów na start i Pakiet szablonów dla managera.

Byłam prelegentką

W 2023 roku wzięłam udział w dwóch konferencjach, na które zostałam zaproszona w roli prelegentki.

We wrześniu wystąpiłam na konferencji Handmade Buz Summit, organizowanej przez oplotki.pl.

Przygotowałam prelekcję na temat 4 mitów, które sprawiają, że boisz się delegować.

Nadal możesz obejrzeć moją oraz inne prelekcje, klikając w ten link (link afiliacyjny).

Z kolei w listopadzie wzięłam udział w konferencji Na ścieżce freelancera, organizowanej przez Elę Nieradko.

W swojej prelekcji przekonywałam, że delegowanie bez wsparcia dedykowanych fo tego celu aplikacji jest nie lada wyzwaniem.

Zagościłam na LinkedLN

Publikowanie na LN to było dla mnie duże wyjście poza strefę mojego komfortu. Namawiało mnie do tego kroku wiele osób, a mnie paraliżował strach. Na szczęście na mojej drodze stanęła Ania Wołoszyn-Kusio i poprowadziła mnie za rękę przez ten proces. Od poukładania informacji w profilu poprzez tworzenie treści i nawiązywanie relacji.

Bez wsparcia Ani LN nadal byłby dla mnie jak Mount Everest. Po prostu nie do zdobycia!

Kliknij tu i zaproś mnie do znajomych na LN

2023 to rok pełen pasji i energii do działania

Ale też odwagi, za którą dzisiaj jestem sobie wdzięczna. Zapewne właśnie dlatego w ciągu mijającego roku zmieniłam kolory mojej marki i przygotowałam nowe logo. Chciałam, żeby pokazywały one tę energię, pasję i dążenie do celów.

W tym roku uruchomiłam też drugą stronę Asana dla biznesu.

Logo Zarządzaj Skutecznie

Podróże małe i duże

Kocham podróżować i dlatego ogromnie się cieszę, że w tym roku byłam dwa razy nad polskim morzem (Władysławowo w kwietniu i Sopot w listopadzie) i dwa razy w Krynicy Zdrój.

A do tego po raz kolejny odwiedziłam moje ukochane Włochy. Tym razem padło na jezioro Como, a konkretnie na okolice Bellagio. Blisko miasta, a jednocześnie na tyle daleko, że turyści nie przeszkadzali.

Podsumowanie celów na 2023

Na mijający rok wyznaczyłam sobie następujące cele

1. Zdrowie, zdrowie, i jeszcze raz zdrowie.

W planach było zadbać o kręgosłup, ale chyba wszechświat zrozumiał moje przesłanie zupełnie na opak. W tym roku zaliczyłam serię mniej lub bardziej nieprzyjemnych badań, w tym pobyt w szpitalu. Wiele projektów musiałam w związku z tym odłożyć na półkę.

To doświadczenie pokazało mi bardzo wyraźnie, że moja firma potrzebuje zmian. Część z nich już się dzieje, na resztę przyjdzie czas w 2024 roku.

2. 200 zadowolonych klientów

Nie osiągnęłam pułapu 200 zadowolonych klientów. Definiując ten cel zakładałam sprzedaż produktów elektronicznych, a ja na przestrzeni tego roku skupiłam się głównie na współpracach 1-1.

Niemożliwym jest przeprowadzić 200 wdrożeń. Ale możliwe dla mnie było utrzymać wysoki współczynnik NPS. Na tę chwilę wynosi on 9,5 i wszyscy moi klienci indywidualni są moimi promotorami. Nie ukrywam, że jest to dla mnie powód do dumy.

3. Rozhulać kanał na YT i dojść do 500 subskrybentów.

Na tę chwilę mój kanał obserwuje 115 osób, więc celu nie osiągnęłam. Zapewne główny wpływ na to miała nieregularność publikacji, nad którą w 2024 roku zdecydowanie muszę popracować.

Zaobserwuj mój kanał, jeśli chcesz być na bieżąco.

Na potrzeby tego podsumowania sprawdziłam, jakie materiały video były oglądane najczęściej (poza rolkami czy spotkaniami na żywo). Oto one:

3 błędy, które mogą położyć Twoje cele na łopatki
5 mitów na temat Asany, które najczęściej Cię blokują

4. Zbudować zespół.

Planowałam to zrobić w drugiej połowie roku, ale plany pokrzyżowały mi zawirowania zdrowotne. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Te same zawirowania pokazały mi, że zespół jest mi bardzo potrzebny.

Moje cele na 2024

Zostawiam słowo „Jestem widoczna” na kolejny rok. Moim celem jest, żeby w 2024 moje nazwisko pojawiało się automatycznie w odpowiedzi na pytanie o Asanę. Jak to się przekłada na moje cele?

1. Zdrowie nadal na pierwszym miejscu.

I nie mam tu na myśli regularnych badań profilaktycznych, ale troskę o mój dobrostan na poziomie ciała (uwaga skupiona na tym, co jem, ile się ruszam i czy regeneruję się na bieżąco) i umysłu (uważność, elastyczność emocjonalna, regularne odłączanie się od SM, dbałość o fokus). Żeby dawać jakość moim klientom, muszę zadbać o siebie.

2. NPS na poziomie min. 9.

No właśnie – jakość. Ponieważ to ona liczy się bardziej niż ilość, jako cel na 2024 ustawiam sobie utrzymanie NPS na obecnym poziomie. Niezależnie od ilości klientów, chcę mieć pewność, że każdy z nich otrzyma rozwiązanie dostosowane do jego potrzeb i oczekiwań.

3. Zostać rozpoznawanym ekspertem od Asany

Jak coś robię, to na 200%. Moim celem jest, żeby moje nazwisko pojawiało się zawsze wtedy, kiedy ktoś pyta o Asanę. Lista pomysłów, jak ten cel osiągnąć, jest długa i z pewnością nie zawaham się ich wprowadzić w życie.

4. Zbudować zespół.

Cel z 2023 trafia listę celów w tym roku. Z jeszcze większym przekonaniem i determinacją do realizacji w 2024 roku. Pociąga to za sobą konieczność przygotowania biznesu do delegowania, czyli wdrożenie na zapleczu tego wszystkiego, czego uczę moich klientów.

Tak chcę zapamiętać ten rok…