Jak przenieść mały biznes do Asany?

Jesteś freelancerem albo samodzielnym przedsiębiorcą? A może zaczynasz budować zespół? Czujesz, że sposoby, które teraz stosujesz, żeby planować w Twoim biznesie, zawodzą? Obejrzyj to video i sprawdź, jakie kroki są potrzebne, żeby przenieść mały biznes do Asany.

Jeśli wolisz czytać niż oglądać, transkrypcję nagrania znajdziesz poniżej.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego potrzebujesz gdzieś przenieść swój biznes i dlaczego do Asany, koniecznie obejrzyj te dwa materiały video: Dlaczego potrzebujesz aplikacji do zarządzania zadaniami w małym biznesie? i Dlaczego to właśnie Asana pomoże Ci skutecznie zarządzać?

A teraz zapraszam Cię do poznania 4 kroków, które pozwolą Ci przenieść mały biznes do Asany.

Krok 1 Dowiedz się więcej o Asanie

Zacznij od poznania struktury organizacji w Asanie. Czy wiesz, że będzie się ona inna w zależności od tego, czy podczas tworzenia konta podasz email firmowy na własnej domenie czy email prywatny? W kursie Biznes w Asanie omawiam strukturę organizacji i pokazuję te różnice.

Następnie sprawdź plany i funkcje, jakie są dostępne w każdym z nich. Ja podpowiem Ci, że plan bezpłatny Basic będzie wystarczający dla Ciebie pod warunkiem, że Twój zespół nie liczy więcej niż 15 osób razem z Tobą.

Jeszcze zostaje kwestia widoczności projektów. W tym zakresie większe możliwości daje płatna Asana, ale jeszcze nic straconego! Do pewnego momentu jesteś w stanie to ograć w planie bezpłatnym.

Krok 2 Po prostu zacznij

Załóż konto i dodaj kilka projektów na start. Naucz się systematyczności w korzystaniu z tej aplikacji:

 • zamykaj ukończone zadania,
 • planuj każdy dzień i każdy tydzień.

W kursie Biznes w Asanie otrzymasz ode mnie projekt z ćwiczeniami na rozgrzewkę, a do tego projekty do planowania:

 • kalendarza treści – artykułów blogowych, materiałów audio i video oraz postów w mediach społecznościowych,
 • usługi zlecenia,
 • zadań administracyjnych.

Z moimi wskazówkami dostosujesz je do swoich potrzeb i od razu zaczniesz budować w Asanie centrum dowodzenia Twoim biznesem.

Krok 3 Przenieś wszystkie projekty

Kiedy poczujesz się już pewnie w Asanie, przyjdzie czas na działania strategiczne:

 • przegląd wszystkich projektów.
 • ustalenie, kto będzie zaangażowany w każdy z nich,
 • przygotowanie struktury projektów w Asanie.

Z pomocą przyjdzie Ci workbook dostępny w kursie Biznes w Asanie. Zbierzesz w nim wszystkie niezbędne informacje, żeby poukładać Twój biznes w tej aplikacji.

Asana oferuje różne widoki projektu, dostosowane do typu projektu. W kursie przygotowałam dla Ciebie przykłady projektów wraz z rekomendacją widoku, w którym warto dany projekt wyświetlać. Podpowiadam Ci również kilka tricków, które ułatwią Ci pracę z Twoimi projektami w Asanie.

Krok 4 Zaproś do Asany swój zespół

Z pomocą workbooka przygotujesz również listę zespołów wraz z listą projektów i poziomem dostępu dla każdej osoby. A kiedy zespoły będą już gotowe w Asanie, zaprosisz do nich swoich współpracowników. Z kursu Biznes w Asanie:

 • dowiesz się, jak komunikować się z Twoimi współpracownikami w Asanie,
 • poznasz dobre praktyki komunikacji,
 • zdradzę Ci również kilka tricków, ułatwiających współpracę z zespołem w Asanie.

Jak przenieść mały biznes do Asany?

Już wiesz, jak przenieść mały biznes do Asany. Jeśli przejdziesz przez kroki, które podałam Ci wcześniej, Twoja Asana będzie tętnić życiem. Razem z zespołem będziesz realizować wszystkie swoje biznesowe przedsięwzięcia. Ale to jeszcze nie koniec! W kursie Biznes w Asanie znajdziesz bogatą bibliotekę video Mistrz Asany, z której pomocą poznasz wszystkie możliwości tej aplikacji i wdrożysz je w swoim biznesie.

Już w ten czwartek 18.08 odbędzie się webinar Biznes na autopilocie, podczas którego będzie miała miejsce premiera kursu Biznes w Asanie. Zapisz się na webinar i bądź koniecznie na żywo.