Dlaczego to właśnie Asana pomoże Ci skutecznie zarządzać?

Aplikacji do zarządzania jest tak wiele, że – kiedy stajemy przed wyborem – ciężko jest nam się zdecydować na tą jedną. Sprawdzamy, testujemy, a na koniec i tak wszystko zostaje po staremu. Poznaj 6 powodów, dlaczego to właśnie w Asanie powinieneś zarządzać swoim biznesem.

Jeśli wolisz czytać niż oglądać, transkrypcję nagrania znajdziesz poniżej.

Asana to aplikacja do zarządzania projektami

Projekty są sercem każdego biznesu. W tym aspekcie Asana nie różni się zbytnio od innych aplikacji do zarządzania. Utworzysz w niej plan działania, przypiszesz zadania do odpowiednich osób i wskażesz daty realizacji. To, co wyróżnia Asanę na tle innych aplikacji tego typu to:

 • Możliwość dodania opisu projektu. Każdy członek zespołu ma dostęp do podstawowych informacji na temat projektu, potrzeby biznesowej, proponowanego rozwiązania czy ryzyka.
 • Monitorowanie i raportowanie statusu projektu.
 • Możliwość podglądu projektu w formie listy zadań, tablicy, kalendarza czy wykresu Gantta. Pozwoli Ci to zweryfikować plan projektu z różnych perspektyw.

Asana to aplikacja do zarządzania biznesem

Projekty to serce Twojego biznesu, ale wokół niego dzieje się wiele biznesowych procesów. Asana ma tą przewagę nad innymi apikacjami, że zorganizujesz w niej centrum dowodzenia całą swoją firmą:

 • obsługa klienta – wbudowane formularze pozwolą Ci obsłużyć każde zapytanie, od momentu zgłoszenia aż po jego zamknięcie,
 • rozwój pracownika – dla każdego pracownika możesz utworzyć osobny prywatny projekt, do którego będą mieli dostęp tylko Ty i pracownik i w tym projekcie wspólnie zdefiniujecie cele oraz zadania,
 • procesy – możesz je zdefiniować w Asanie na kilka sposobów – jednym z nich jest szablon projektu lub zadania,
 • spotkania – możesz mieć jeden projekt na cykliczne spotkania Twojego zespołu, możesz utworzyć dedykowany projekt na ważne spotkanie, w którego przygotowaniu bierze udział wiele osób.

To tylko kilka przykładów działań biznesowych, którymi z powodzeniem będziesz zarządzać w Asanie. Zdaję sobie sprawę, że być może w Twoim biznesie w tym momencie nie ma pracowników i większość (jeśli nie wszystkie) tematów ogarniasz sam. Pamiętaj o tym, że:

Asana skaluje się razem ze wzrostem Twojego biznesu

 • Jesteś początkującym przedsiębiorcą? Skorzystaj z bezpłatnego planu Basic.
 • Zatrudniasz pierwsze osoby do Twojego zespołu, a Twoje projekty są coraz bardziej złożone? Rozważ przejście na plan Premium. Z pewnością skorzystasz z takich opcji jak: pola niestandardowe, zależności między zadaniami czy ograniczenie dostępu do projektu tylko dla wybranych osób.
 • Jesteś organizacją, w której istotne jest wyznaczanie celów w kluczowych obszarach i późniejsze monitorowanie ich realizacji? Rozważ plan Business, w którym zaplanujesz te cele i połączysz je z portfelami projektów. Będziesz też mógł monitorować poziom obciążenia pracą poszczególnych osób w Twojej firmie.

Ważne jest również to, że jeśli zaczynasz przygodę z Asaną, możesz wybrać dowolny plan płatny i przez 30 dni testować. 30 dni to bardzo dużo i pozwoli Ci nie tylko poznać podstawy pracy z Asaną, ale również przetestować kluczowe dla Ciebie i Twojej firmy płatne rozwiązania. Nie chcesz płacić za płatne funkcje? Skorzystaj z planu Basic – jest nielimitowany czasowo.

Asana pozwala Ci ograniczyć liczbę aplikacji (a co za tym idzie – odzyskać również czas)

Z badań przeprowadzonych przez Asanę wynika, że tylko 26% naszego czasu pracy spędzamy na zadaniach, które mamy do wykonania. Pozostałe godziny spędzamy na przełączaniu się pomiędzy wieloma różnymi aplikacjami, jakie wspierają nasz biznes i na spotkaniach.

Jeśli w Twojej firmie pracownicy korzystają z 10 aplikacji, to w ciągu jednego dnia średnio 25 razy przełączają się pomiędzy nimi. Każde takie przełączenie wymaga od pracownika czasu na zmianę kontekstu i skutecznie obniża produktywność.

Jak Asana pomaga zmienić tą sytuację?

 • Masz do dyspozycji różne kanały komunikacji w Asanie – komunikacja w ramach zespołu, komunikacja w ramach projektu, komunikacja w zadaniu (opis i komentarze),
 • Jeśli są jakieś wiadomości do Ciebie, Skrzynka odbiorcza w Asanie nie tylko to zasygnalizuje, ale również wyświetli je wszystkie na jednej tablicy (dzięki czemu zaoszczędzisz czas na sprawdzanie poszczególnych kanałów komunikacyjnych),
 • Łącząc konto w Asanie z miejscem przechowywania dokumentów (Google Drive, Dropbox czy OneDrive) możesz właściwe dokumenty załączać do zadań lub do projektów – dzięki temu wszyscy mają do nich dostęp jednym kliknięciem myszki,
 • Możesz zainstalować aplikację na komputer (znajdziesz ją tutaj), dzięki czemu nie będzie Cię rozpraszać wszystko to, co można otworzyć korzystając z przeglądarki internetowej,
 • W zakładce Moje zadania znajdziesz aktualną listę wszystkich swoich zadań z wszystkich projektów w Asanie, dzieki czemu wiesz, czym się powinieneś zająć w pierwszej kolejności,
 • Możesz zsynchronizować listę swoich zadań z kalendarzem (Google, Outlook czy iCal), by jeszcze lepiej planować swoją pracę każdego dnia.

Asana sprawdzi się w każdej branży

Kiedy prawie 6 lat temu zaczynałam pracę w Asanie, służyła mi ona głównie do organizowania prywatnych projektów. Odkąd prowadzę własną firmę, a trwa to już od 2018 roku, do zarządzania moim biznesem korzystam tylko z Asany. Testowałam inne aplikacje tego typu (jak choćby ClickUp czy Monday), ale zawsze do Asany wracałam. Żadna inna nie dawała mi tyle możliwości.

Również moich klientów zachęcam do korzystania właśnie z tej aplikacji, niezależnie od tego, czy są oni freelancerami, czy prowadzą mały biznes i zatrudniają kilka osób, czy też zarządzają kilkoma zespołami. Miałam okazję pracować w Asanie w branży e-commerce i IT. W każdej z nich sprawdzała się świetnie! Na stronie głównej Asany znajdziesz listę firm, które korzystają z tej aplikacji do zarządzania swoim biznesem (kliknij w ten link).

W Asanie możesz zarządzać również swoimi prywatnymi sprawami

Wywiadówka w szkole? Wizyta u lekarza? Przygotowania do wyjazdu na wakacje? Chcesz wyrobić nowy nawyk? Asana daje Ci możliwość utworzenia:

 • prywatnego zadania, projektu lub prywatnego zespołu,
 • osobnego obszaru roboczego.

W pierwszym przypadku Twoja lista zadań pokaże również Twoje prywatne zobowiązania. Od tego momentu możesz zrezygnować całkowicie z papierowego kalendarza.

Dlaczego Asana?

Poznałeś 6 powodów, dla których powinieneś rozważyć Asanę jako platformę zarządzania Twoim biznesem. Przygotowałam dla Ciebie garść materiałów, które pomogą Ci poznaniu Asany i jej wdrożeniu w Twoim biznesie. Pobierz już dzisiaj Asana Starter i przenieś swój biznes na wyższy poziom.

Asana Starter
Pobierz pakiet Asana Starter!