Certyfikat Professional Scrum Master I

Jeśli myślisz o stanowisku Scrum Mastera, rozważ certyfikat, który potwierdzi Twoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie. W tym artykule zebrałam linki, które pomogą przygotować Ci się do certyfikatu Professional Scrum Master I.

Gdzie znajdziesz wiedzę na temat Scruma?

Pierwszym źródłem wiedzy o Scrumie jest Scrum Guide: i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Czy te kilkanaście stron pozwolą Ci się dobrze przygotować do PSM I? Moim zdaniem nie, dlatego poniżej zebrałam kilka sprawdzonych źródeł:

  • Scrum Master Learning Path to pełne kompendium rozmaitych artykułów i nagrań video przygotowanie przez scrum.org,
  • Forum scrum.org, na którym wiele osób dzieli się nie tylko wskazówkami na temat egzaminu, ale również omawia wybrane pytania z egazminu,
  • Age of Product to bardzo ciekawy blog na temat Scruma, znajdziesz tu wiele darmowych PDFów do pobrania, które pomogą Ci zrozumieć ideę Scruma

Jeśli chodzi o książki, ja mogę polecić Ci:

Co Ty byś dopisał do tej listy?

Gdzie możesz sprawdzić swoją wiedzę?

Zanim przystąpisz do oficjalnego egazminu Professional Scrum Master I (PSM I), warto sprawdzić swoją wiedzę poprzez testy:

Certyfikat Professional Scrum Master I, wbrew pozorom, nie jest łatwym egzaminem. Zadbaj o to, żeby testy próbne kończyć z wynikiem 100% poprawnych odpowiedzi.

Jakie testy Ty polecasz?