Jeśli działasz dzisiaj solo i na moją podpowiedź, żeby biznes zorganizować w Asanie, wzruszasz ramionami i myślisz: A po co? To jak strzelać z armaty do wróbla!, to video jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim 6 powodów, dlaczego już dzisiaj potrzebujesz pożegnać tradycyjny kalendarz, notes czy też nieśmiertelne karteczki i przenieść biznes do Asany.

Poniżej znajdziesz tę samą treść w formie tekstowej.

1. Asana pomoże Ci zapanować nad Twoją pracą

Jeśli dzisiaj jako freelancer świadczysz usługi, z pewnością potrzebujesz pamiętać, na jakim etapie jest każde ze zleceń, które realizujesz, i jakie są Twoje kolejne kroki. Na przykład, że dla klienta X potrzebujesz wykonać jakieś zadanie, a klientowi Y wystawić fakturę.

I z pewnością, kiedy tych klientów jest niewielu, to możesz sobie to skrzętnie notować w jakimś kajeciku. Tyle, że to rozwiązanie sprawdzi się przy kilku, a nie koniecznie przy kilkunastu klientach obsługiwanych w tym samym czasie. Sprawa się komplikuje, jeśli Twoja usługa nie zawiera się w godzinnej konsultacji, a jest dłuższym procesem, rozłożonym w czasie.

Asana sprawdzi się i w jednym, i w drugim przypadku. Jeśli Twoja usługa jest z gatunku tych krótkoterminowych, możesz mieć jeden projekt w Asanie na wszystkie zlecenia w danej usłudze, a w nim każde zadanie reprezentuje jedno zlecenie. Jeśli z kolei Twoja usługa jest bardziej złożona, przygotuj szablon takiej usługi i dla każdego zlecenia twórz osobny projekt z tego szablonu.

2. Asana pomoże Ci dotrzymywać terminów

Każde zadanie w Asanie ma pole Data wykonania, w którym wprowadzisz nie tylko datę, kiedy chcesz lub musisz dane zadanie wykonać, ale również godzinę, w której chcesz się tym konkretnym zadaniem zająć.

Kiedy uzupełnisz daty we wszystkich zadaniach, które są przypisane do Ciebie w Asanie, zobaczysz, jak wygląda Twoje obciążenie pracą. W które dni tych zadań jest zdecydowanie zbyt dużo, a w które masz jeszcze przestrzeń na kolejne. Możesz przesunąć zadania pomiędzy dniami i dostosować liczbę zadań do czasu, jakim dysponujesz danego dnia. W ten sposób zwiększasz szansę na to, że więcej zadań zrealizujesz w wyznaczonym terminie.

A jeśli mimo wszystko zdarzy Ci się opóźnić zadanie, to nie musisz już kreślić w kalendarzu i przepisywać zadania na inny dzień. Termin wykonania zadania zmieniasz jednym kliknięciem myszki w Asanie.

3. Asana umożliwi Ci lepszą współpracę z klientem

Każde zadanie w Asanie ma pole Data wykonania, w którym wprowadzisz nie tylko datę, kiedy chcesz lub musisz dane zadanie wykonać, ale również godzinę, w której chcesz się tym konkretnym zadaniem zająć.

Kiedy pouzupełniasz daty we wszystkich zadaniach, które są przypisane do Ciebie w Asanie, jak na dłoni zobaczysz, jak wygląda Twoje obciążenie pracą. W które dni tych zadań jest zdecydowanie zbyt dużo, a w które masz jeszcze przestrzeń na kolejne. Możesz poprzesuwać zadania pomiędzy dniami i dostosować liczbę zadań do tego czasu, jakim dysponujesz danego dnia, a w ten sposób zwiększasz szansę na to, że więcej zadań zrealizujesz w wyznaczonym terminie.

A jeśli mimo wszystko zdarzy Ci się opóźnić zadanie, to nie musisz już kreślić w kalendarzu i przepisywać zadania na inny dzień. Termin wykonania zadania zmieniasz jednym kliknięciem myszki w Asanie.

3. Asana umożliwi Ci lepszą współpracę z klientem

Już wiesz, że z pomocą Asany możesz planować kolejne zadania i przypisywać im terminy. Ale to nie wszystko! Z pomocą Asany możesz poprawić swoją komunikację (i współpracę) z klientem.

Możesz klienta przypisać do wybranego zadania lub zadań w Asanie. Wtedy w takim zadaniu wymieniacie się informacjami, dyskutujecie w komentarzach. Klient może dodać załącznik, może wskazać dodatkowe informacje, które Tobie są potrzebne, żeby wykonać daną usługę itd.

A kiedy Twoja usługa jest długoterminowa, zaproś klienta do dedykowanego projektu w Asanie, gdzie będziecie wspólnie pracować nad realizacją tej usługi. Klient będzie widział na jakim etapie to zlecenie jest, co już się wydarzyło, co jeszcze nie. Może reagować, dostarczać Ci potrzebnych informacji w ramach tego projektu.

4. W Asanie możesz mieć również inne, niezwiązane z Twoimi klientami, projekty

Co jeszcze zaprząta Ci głowę w Twoim biznesie?

Zadania związane z nowymi produktami. Dla każdego z nich przygotuj osobny projekt w Asanie. Rozpisz tam kolejne zadania wszystko to, co się musi wydarzyć, żeby produkt ujrzał światło dziennie. Z pewnością w ten sposób zwiększysz swoje szanse na to, że produkt trafi do sprzedaży w planowanym terminie.

A może Twoją uwagę zaprzątają posty do mediów społecznościowych, czyli tzw. Content marketing, bo chcesz przyciągać nowych klientów. Przygotuj na to dedykowany projekt, w którym jedno zadanie to będzie jeden post, jaki planujesz opublikować.

Marketing to również kampanie sprzedażowe. W Asanie możesz dla każdej kampanii przygotować dedykowany projekt, rozpisać dokładnie, jak ta kampania ma wyglądać, co się ma kiedy wydarzyć. Z pewnością będzie Ci łatwiej nad tą kampanią zapanować.

W Twoim biznesie na pewno jest też wiele zadań cyklicznych, realizowanych w cyklach tygodniowych, miesięcznych, a nawet rocznych. Przygotuj w Asanie dedykowany projekt, ustawić zadania cykliczne i wtedy Asana będzie Ci przypominać o kolejnych terminach dla tych zadań.

Co jeszcze zaprząta Twoją głowę? Informacje, o których potrzebujesz pamiętać, na przykład lista Twoich klientów, kiedy było ostatnie zlecenie od klienta, może trzeba się przypomnieć. Dla każdego typu informacji przygotuj osobny projekt w Asanie.

Mogłabym dać Ci jeszcze co najmniej kilkanaście pomysłów na projekty w Asanie, których z pewnością potrzebujesz. Ale w zamian dam Ci inną wskazówkę – stwórz w Asanie projekt (lub projekty) na swoje prywatne sprawy np. wizytę u lekarza, wywiadówkę w szkole, szkolenia które realizujesz itd.

Dzięki temu Asana stanie się Twoją osobistą asystentką i w biznesie, i w życiu prywatnym.

5. Asana przygotuje listę zadań to-do dla Ciebie za Ciebie

Czy każdego dnia poświęcasz swój czas, żeby przygotować listę zadań, którymi potrzebujesz zająć się tego dnia lub dnia następnego? A może korzystasz z dedykowanych aplikacji i tam wszystko skrzętnie notujesz?

Od teraz nie musisz tego robić. Kiedy wprowadzisz do Asany wszystkie projekty, przypiszesz zadania, to taką listę zadań to-do na konkretny dzień masz w swojej Asanie na liście zatytułowanej Moje zadania.

A dodatkowo każdego dnia rano Asana przypomni Ci o Twoich zadaniach z terminem na ten dzień.

6. Asana płynnie przeprowadzi Cię do kolejnego etapu rozwoju Twojej firmy

Być może dzisiaj jeszcze nie myślisz o tym, żeby delegować.w Twoim Być może dzisiaj jest na to za wcześnie. Ale to jest idealny moment, żeby rozpocząć przygotowania do tego. W jaki sposób? Układając swój biznes w Asanie. Jeśli zrobisz to teraz, to zaproszenie kogoś do współpracy z Tobą będzie dużo, dużo łatwiejsze.

Podsumowanie

Podałam Ci 6 powodów, dlaczego potrzebujesz Asany, mimo, że działasz solo. Który z nich najbardziej Ciebie przekonuje? Bo mam jeszcze dla Ciebie powód 7:

Przenosiny do Asany nie muszą Ci zająć wiele czasu. Możesz to zrobić szybko i przede wszystkim skutecznie. Wystarczy, że skorzystasz z mojego wsparcia i doświadczenia w kursie Biznes w Asanie. Teraz 30% taniej.