W ubiegłym roku zespół Asany nie próżnował. Miałam okazję śledzić zmiany wprowadzane w tej aplikacji i powiem jedno: dużo się działo. Dużo dobrego! Dlatego nie mogłam sobie odmówić przygotowania tego materiału video, w którym zaprezentuję Ci 5 najważniejszych zmian w Asanie, jakie Asana wprowadziła w 2023 roku. Oczywiście 5 najważniejszych w mojej subiektywnej ocenie. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszam do oglądania dalej.

Zanim przejdę do omówienia tych zmian, zachęcam Cię do zasubskrybowania kanału Zarządzaj Skutecznie.

Zmiana 1 Możliwość powielania widoków

Absolutny game changer, dostępny we wszystkich planach Asany, również w bezpłatnym. Nie mogło tej zmiany zabraknąć na mojej subiektywnej liście 5 najważniejszych zmian w Asanie w 2023 roku.

Teraz możesz:

  • utworzyć kilka widoków tego samego typu – np. lista z wszystkimi zadaniami, lista z zadaniami danego typu, lista moich zadań w projekcie, lista z nowymi zadaniami w projekcie,
  • zmieniać nazwy widoków, dzięki czemu łatwo odnajdziesz ten widok, którego w danym momencie potrzebujesz,
  • usunąć te widoki, z których nie korzystasz w projekcie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej zmianie, sprawdź koniecznie ten materiał video. A ja powiem jedno, dzięki tej zmianie możliwości prezentowania zadań w projekcie z różnych perspektyw znacząco wzrastają.

Zmiana 2 Nowe plany taryfowe

Nowe plany taryfowe to zmiana, która również dotknie wszystkich użytkowników Asany. Teraz Asana oferuje bezpłatny plan Personal oraz plany płatne Starter, Advanced, Enterprise i Enterprise +. Więcej na temat nowych planów mówiłam w tym video.

I będę jeszcze na ten temat mówić, ponieważ ja już przeszłam z planu Premium na plan Starter, żeby przyjrzeć się tym zmianom w praktyce. Mam już pewne przemyślenia. Spodziewaj się więc materiału video na ten temat jeszcze w styczniu.

Zmiana 3 Nowy edytor reguł

Trzecia ważna w mojej ocenie zmiana to nowy edytor reguł. Edytor, w którym oprócz wyzwalacza i samej akcji, pojawił się trzeci element – warunek. Z pomocą tego edytora możesz tworzyć rozbudowane reguły, które zautomatyzują wiele Twoich codziennych działań w Asanie.

Nowy edytor reguł pokazywałam w tym materiale video, zajrzyj do niego po więcej szczegółów.

A ja dodam tylko, że nowy edytor reguł jest dostępny we wszystkich nowych planach płatnych.

Zmiana 4 Formuły

Nie mogę nie wspomnieć w tym zestawieniu nowego typu pola niestandardowego, jakim są formuły. Formuły pozwalają wykonywać na poziomie Asany nieskomplikowane obliczenia, np. przeliczać godziny na kwotę, wyliczać kwotę brutto. Początkowo edytor formuł pozwalał wykonywać jedynie proste obliczenia, później Asana zaczęła go rozbudowywać i jestem przekonana, że w tym roku możemy się tu spodziewać kolejnych zmian.

Formuły w akcji pokazywałam w tym materiale video, a ja dodam tylko, że są one dostępne dla użytkowników planu Advanced i wyższych.

Zmiana 5 Sztuczna inteligencja

W ubiegłym roku sztuczna inteligencja była odmieniana przez wszystkie przypadki. Nie mogło jej zabraknąć w Asanie. Asana Intelligence, bo tak nazywa się moduł sztucznej inteligencji w Asanie:

  • podpowie pola niestandardowe, które warto dodać do projektu,
  • zrobi podsumowanie zadania,
  • przygotuje status.

Małą próbkę jej możliwości pokazałam w tym materiale video. Ja dodam, że Asana Intelligence jest dostępna we wszystkich planach płatnych.

5 najważniejszych zmian w Asanie w 2023 roku

Zmian w Asanie w ubiegłym roku było dużo, dużo więcej i mogłabym tu wymieniać jeszcze długo. Ale jestem przekonana, że to, o których wspomniałam w tym materiale video, mają największy wpływ na Twoją codzienną pracę w tej aplikacji.